Pija “Mrekullibërëse” Që Pastron Enët E Gj Akut Dhe Ul Rreziikun E Sëmundjeeve Të Zemrës Në 14 Ditë (RECETA)

Me nivele të larta të yndyrave në gj ak ose kolesterolit, sot miliona njerëz po lufttojnnë me sëmunddjeet e zemrës që janë shkaku i dytë i vddekjeeve në botë. Në mënyrë ideale, niveli normal i kolesterolit duhet të jetë midis 4.60 dhe 6.20 mmol / L, por regjimi i pashëndetshëm ,gjenetika e një sërë faktorësh të tjerë ndikojnë në rritjen e kolestorolit.

Ky i fundit është armmikku numër një i zemrës, por me recetën e mëposhttmee ju do të nxisni pastrimin e thellë të enëve të gj akut dhe shkrirjen e pllakave të ndërtuara mbi muret e enëve dhe që ngadalësojnë qarkullimin e gj akut. Kjo përzierje e fuqiishme natyrale duhet pirë në mëngjes.

Çfarë ju nevojitet:

1 kilogram limona
5 deri në 6 degë majdanozi
3 litra ujë
1 qese sode buke

Përgatitja:

Së pari, lani limon me ujë të ftohtë dhe pastaj zhytini në një enë me ujë. Shtoni sodën e bukës dhe lëreni të qëndrojë për 60 minuta.

Prisni hollë majdanozin

Prisni limonin në copa (lëkurën mos e qëroni) dhe shtojeni në një tenxhere ku keni shtuar majdanozin dhe tre litra ujë.

Lëreni tenxheren në zjaarr të avashtë për rreth 3 orë.

Pas këtij procesi largoni limonin dhe majdanozin nga ena dhe do të shihni që keni përftuar rreth 1.5 litra shurup.

Në mënyrë ideale, ju duhet të pini 1 gotë shurup çdo mëngjes me stomakun bosh. Kjo pije mund të rezistojë deri në 15 ditë dhe rekomandohet të pijë nga një gotë çdo ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *