A Doni Të Keni Mushkëri Sikur Të Ishit 20 Vjec : Ja Receta E Lehtë Dhe Pa Kosto Që U’a Mundëson…

Astmaa, bronkiiti, kolla dhe çrregulliimeet të tjera të mushkërive po bëhen gjithnjë e më shumë të zakonshme vitet e fundit.

Falë përparimeve në mjekësinë konvenciionalee, këto probleme respiiratoree mund të eliim. inoheen shpejt, por shpesh med. iikameentet kanë ef.ektee anësoree negatiive të cilat mund ta dëm.toojnnë shëndetin tuaj.

Për fat të mirë, ka mjekime të vjetra natyrore që mund t’i trajtojnë këto çështje pa patur asnjë efe.ktt anësoor.

Përbërësit:

½ një kg. sheqer

½ një kg. e qepë të kuqe

½ l. ujë

7 lugë mjaltë

2 limona

Përgatitja:

Vendoseni sheqerin në një tigan dhe ngroheni në nxehtësi mesatare duke e përzierë vazhdimisht derisa të kthehet në ngjyrë ari.

Në këtë pikë, shtoni qepën e copëtuar, pastaj zieni përzierjen për disa minuta para se të shtoni ujin. Lëreni përzierjen të ziejë derisa lëngu të largohet, pastaj lëreni të qetësohet dhe shtry. dhni disa limonë.

Pastaj, shtoni mjaltin dhe përziejeni gjithçka mirë, dhe lëreni atë të pushojë brenda natës dhe kullojeni lëngun në mëngjes dhe hidheni në një shishe qelqi.

Merrni një lugë çaji nga trajtimi para çdo vakti derisa të ndjeni rezultate. Mjekimet popullore janë të sigurta për njerëzit e çdo moshe dhe nuk kanë asnjë efe.ktt anësoor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *