Ilaqi shekullor Gjerman që pastron arteriiet dhe rrit sistemin imunitar brenda një kohë të shkurtër

Sot, ne do të zbulojmë një recetë të mrekullueshme të vjetër gjermane që do të pastrojë në mënyrë efektive arteeriiet tuaja, dhe do të pengoojë kalciifikimmin. Përveç këtyre përdorimeve parësore, ai përmban përbërës të fuqishëm natyrorë që do të ndikojnë pozitivisht në shëndetin tuaj të përgjithshëm, ul kolesterolin dhe rrit sistemin imunitar.

Perberesit
-1 copë e vogël e rrënjës së xhenxhefilit
-4 limonë të papjekur (organikë)

-4 kokrra të madhaj hudhër
-2 litra ujë

Pegatitja
Lani limonët dhe pritini në copa.
Qëroni hudhrat dhe vendoseni në një blender së bashku me limonin dhe xhenxhefilin.
Derdhni përzierjen në një tas më të thellë. Hidhini ujin dhe vendoseni në zjaarr. Pas zjeries hiqeni tenxheren dhe lëreni ftohjen.

Pasi të ftohet, vendoseni në një shishe qelqi dhe mbajeni në frigorifer.

Perdorni
Pini gjysmë gote çdo ditë, të paktën 2 orë para ngrënies ose me stomak bosh.
Trajtimi zgjat 3 javë, pasuar nga pauza e një jave dhe vazhdon me një cikël tjetër, nëse është e nevojshme.

Para çdo konsumimi, shkundni mirë shishën për shkak të depozitave të krijuara.

Shënim: Ju nuk duhet të shqetësoheni për erën e hudhrës, pasi neutralizohet gjatë procesit të përgatitjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *