Mjekët vendosin “dorën në zjaarr” për këtë recetë; Zhytni 150 gr rrush të thatë në ujë dhe pijeni në mëngjes; ja çfarë ndodh me trupin

Mëlçia është organi që pastron trupin nga tokksiina dhe eliminon jashtë këtij të fundit substtancaat e dëmmshmee. Një regjim i pashëndetshëm ushqimor, konsumi i tepruar i alkkooliit, ushqimeve të skuuqura, me shumë kripë, apo sheqer, ngadalësojnë gjithashtu punën e “motorrit të organzimit”.

Këto zakone mund të shkaktojnë dëmttimee të mëlçisë me kalimin e kohës, ndaj sot do t’ju tregojmmë recetën që përmirëson funksionet metabolike të mëlçisë duke pastruar vetë këtë të fundit nga helmmett. Ekspertët besojnë se uji i rrushit të thatë nxit disa procese biokkimiike në mëlçi, të cilat rrisin efektivitetin e largimit të tokksinaave nga qarkullimi i gj akut. Mineralet dhe vitaminat e rrushit shërbejnë si një centtral eleektriik ushqyes për mëlçinë. Pas këtij trajtimi në vetëm 4 ditë do të përmirësoni tretjen tuaj dhe do të ndiheni më energjikë.

Perberesit:
150 gram Rrush i thatë
2 gota Ujë (400 ml)

Pergatitja:
Shpëlajeni rrushin e thatë me ujë të bollshëm, ndërkohë vini në zjaarr dy gota ujë të vlojnë. Shtoni rrushin e thatë dhe lëreni të ziejë për 20 minuta.Lëreni pijen të pushojë gjatë natës . Të nesërmen largoni rrushin e thatë nga ena me ujë dhe pini një gotë 30 minuta para se të hani mëngjes. Duhet pirë me stomakun bosh.

Rekomandim:
Ndiqni këtë regjim për të paktën 4 ditë. Ju mund të përdorni këtë trajtim të paktën një herë në muaj, dhe nuk ka efektee annësoree negatiive. Pjesa më e rëndësishme është që ju të merrni të gjitha përfitimet e rrushit të thatë, duke shmangur përmbajtjen e tyre të lartë të sheqerit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *