Kura 5 Ditore Me Mjaltë Dhe Hudhra – Efekte Të Forta Në Organizëm

Regjimet e shëndetshme ushqimore janë kthyer në një mënyrë efikase për ta ushqyer trupin me vitamina e minerale.

Hudhra dhe mjalti janë dy përbërës të rëndësishëm të mjekësisë popullore për të trajtuar sëmunddjee e çrregulliimee.

Uthulla e mollës gjithashtu është një nga ushqimet më të shëndetshme që i vjen në ndihmë organizmit.

Kombinimi i këtyre tre përbërësve formon një kurë natyrale të plottfuqiishme që luf’tt’onn një sërë sëmu’nddjeesh të rënnda.

Hudhra ka vlera të fuqishme kunndër inflammacioniit dhe forcon sistemin imunitar.

Hudhra përmban sasi të mëdha të manganit, kalciumit, fosforit, seleniumit, vitaminës B6 dhe asaj C.

Uthulla e mollës është ideale kundër probleemevee me tretjen, mbipeshën dhe dhim’bbjeeve të stomakut.

Mjalti është antiioksiidant, antibbak/teriial dhe armmikk i mikkrobeeve.

Ai është i mbushur me vitamina dhe minerale.

Nëse do të zgjidhnim një term tjetër për të përshkruar mjaltin, ai me siguri do të ishte “ multivitaminë.”

Mjalti shton energjinë, forcon sistemin imunitar, pakëson alergjitë, zbut kollën, fytin e lënduar, lufttonn infekksioneet dhe parandalon përhapjen e qeliizavee të dëmmshmee.

Përbërësit

1 filxhan çaji me mjaltë

10 thelpinj hudhër të plotë ose të shtypur sipas preferencës

1 filxhan çaji me uthull molle

Udhëzimet

Përziejini të gjithë përbërësit deri sa të përfitoni një masë homogjeene.

Më pas, masën hidheni në një kavanoz qelqi dhe ruajeni në frigorifer.

Përpiquni të konsumoni dy lugë gjelle nga kjo kurë shëndetsore çdo mëngjes.

Efektet janë më të forta gjatë pesë ditëve të para të konsumit të kurës me uthull, mjaltë dhe hudhra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *