Këto janë 5 efektet që do t’iu lënë pa fjalë nëse e përdorni – Bari dhe një erëz..

Këto janë 5 efektet që do t’iu lënë pa fjalë nëse e përdorni – Bari dhe një erëz..
Majdanozi është një erëz e pasur me shumë lëndë ushqyese, por kur konsumohet si lëng rritet përthithja e këtyre mineraleve dhe vitaminave.

Nëse do të pini një gotë nga lëngu që do ju tregojmë më poshttë, ju do të ndiheni të ngopur për shkak të përmbajtjes së madhe të fibrave , por do të merrni gjithashtu enziimaat, antiioksidanntët, mineralet dhe elementët e tjerë të dobishëm.

Këtu janë 5 përfitimet shëndetësore të lëngut të majdanozit!

Kundër erës së kke qe të gojës.

Vuanni nga haliitozaa ose era e kke qe e gojës? Majdanozi mund të ndihmojë!

Majdanozi është i pasur me klorofil, i cili ndihmon në neutraliiziminn e bakttereeve duke bërë që fryma juaj të jetë e freskët.

Shëndeti i ko ckave.

Majdanozi përmban nivele të larta të vitaminës K, një lëndë ushqyese thelbësore që parandalon frakturat dhe ruan e densitetin e ko ckave.

Përmirëson tretjen.

Vaji esencial i majdanozit dhe majdanozi, përdoren për trajtimin e çrregulliimevee dhe shenjave të ndryshme gastroiintestinnalee, duke përfshirë konstiip acionnin, fryrjen e barkut dhe ndjesinë e të vjellës.

Shëndeti kardiiova skuular.

Lëngu i majdanozit mbron zemrën tuaj. Kjo për shkak të sasisë së saj të lartë të vitaminës C, vitaminës E, beta-karotenit dhe antiioksidanntëvee të ndryshëm.

Radiikaleet e lira neutraliizoheen duke u ulur kështu rrez iiku i zhvillimit të sëm. unndjeeve të zemrës. Gjithashtu, lëngu i majdanozit është një burim i mirë i folateeve, një element kiimik që kundërvepron përhapjen dhe efektet e molekulave të homociisteinnës, të cilat mund të shkaktojnë dëmme të konsiderueshme në enët e gj a. kut.

Njerëzit që pinë lëng majdanozi në mënyrë të rregullt janë më pak të prirur për at. akkë të papriitura në zemër .

Iil aç për inf. ekksioneet e veshkave

Majdanozi mund të përdoret gjithashtu për të trajtuar inflammacioniin e fshikëzës, gu. rëvee në veshka etj.

Receta:

2 lugë gjelle mjaltë

1 lugë çaji rrënjë xhenxhefili të freskët

1 mollë

Lëngun e një limoni

1 tufë majdanoz

1/4 filxhan uji

Përgatitja:

Kombinoni mollën, majdanozin, lëngun e limonit, xhenxhefilin dhe mjaltin në një blender me 1/4 gotë ujë.

Shtry dheni derisa të formohet një masë homogjeene dhe konsumojeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *