– Formula Mahnitese Që Shkrin Në Kohë Rekord Dhjamin E Tepërt.. (RECETA)

Majdanoz, Limon, Uthull Molle për Uljen e Peshës

Zgjidhjet për humbjen e peshës së tepërt janë gjithnjë përpara syve dhe shumë të lehta e të shëndetshme.

I tillë është rasti i majdanozit, i cili është pjesë e një kure të mrekullueshme e të shëndetshme për djegiien e yndyrës së tepërt.

Konsumimi i rregullt ditor i majdanozit është shumë efikas për heqjen e yndyrës së akumuluar në zonën e barkut.

Për më tepër, majdanozi përmban pak kalori dhe është plot me antiioksidanntë, vitamina dhe minerale.

Këto ushqyes ndihmojnë në largimin e lëngjeve të akumuluara në organizëm dhe fryrjeve të stomakut.

Uthulla e Mollës
Uthulla e mollës përmban një substtanncë të njohur si aciidi acetiik. e cila djeeg yndyrnat.

Një studim, zbuloi se konsumi i rregullt i uthullës së mollës ka një ndikim në zvogëlimin e masës dhjamore në zonën e belit dhe jo vetëm.

Por vetëm pirja e uthullës nuk e zgjidh probleemin, madje nëse keni probleem me aciiditettin duhet të keni kujdees.

Rekpmandohet të keni kujdes me sasinë dhe mbi të gjitha të konsultoheni me mjekun tuaj.

Limoni

Limoni është një agrume e dobishme për largimin e tokksinaave nga organizmi.

Ai luan një rol thelbësor në shkrirjen e yndyrnave dhe pastrimin e organizmit.

Receta e Kurës Me Majdanoz

Përbërësit:

2-3 lugë gjelle me majdanoz të grirë të freskët.

1 limon

1 lugë gjelle me uthull molle

Përgatitja:

Hidhni dy gota me ujë të valuar në një enë qelqi.

Shtoni majdanozin dhe lëreni në ujë për 5 minuta.

Kullojeni dhe lëreni të ftohet.

Shtrydhni limonin dhe shtoni uthullën e mollës.

Përziejeni mirë dhe pijeni menjëherë,

Lëngu duhet pirë i freskët menjëherë pas përgatitjes, një herë në ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *