Parlamenti Pritet Ta Shkarkojë/ Vjen Thirrja B0mbë Nga Presidenca, Kërkohet Me Urgjencë Hapja E…

Parlamenti Pritet Ta Shkarkojë/ Vjen Thirrja B0mbë Nga Presidenca, Kërkohet Me Urgjencë Hapja E… Parlamenti u mblodh këtë të martë në seancë plenare për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi, në një postim në rrjetet sociale, kërkon që të hapen kutitë e të rinumërohen votat, e thotë se ky Parlament meriton “zero vëmendje”.

“Zero vëmendje ndaj Parlamentit me Zero opozitë.
Ndryshimi është brenda në kuti.

Hapni kutitë! Numëroni dhe rinumëroni me transparencë çdo votë sipas Kodit Zgjedhor“, shkruan zëdhënesi i kreut të shtetit.
Sipas këshilltarit të Presidentit, Tedi Blushit, “çdo shkelje dhe manipulim të evidentohet me qetësi deri në fund të procesit! Shqiptarëve nuk mund t’ju grabitet kurrsesi vota dhe vullneti i shprehur përmes saj”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *